Stabilizovaná kapradina - Netík - (Adiantum) - Zelená

Kytice se skládá z 6 větviček. 

Délka větvičky je 20 - 25 cm. 

Zelený odstín. 

Jedná se o přírodní produkt, proto nebudou dvě větvičky identické tvrem ani strukturou. 

Ideální do váz, kompozic, kytic. 

Díky procesu stabilizace si zachovávají svůj vzhled po dlouhou dobu. 

Chraňte před přímým sluncem a zdroji tepla. 

Není vhodné používat rostliny v místnostech, ve kterých vlhkost po delší dobu překračuje 80 %. 

Velmi příjemná struktura. 

Šetrný k životnímu prostředí i lidem. 

Dostupnost Skladem
383 Kč
Stabilizovaná kapradina - Netík - (Adiantum) - Zelená

Netík má vějířovité listy složené z mnoha drobných, kulatých, jasně zelených úkrojků. Působí velice jemně a křehce. Jedná se o stabilizovanou kapradinu. V průběhu stabilizace byla podrobena speciální úpravě, díky které zůstává pružná, měkká na dotek a nevyžaduje žádnou údržbu ani zálivku. Díky tomu je stabilizovaný Netík ideálním řešením. Může být použit ve vázách, květináčích nebo závěsných koších a vytvořit tak působivé kompozice v obývacím pokoji, kanceláři nebo ložnici. Jeho zelený odstín skvěle kontrastuje s ostatními barvami, takže vypadá skvěle jak v minimalistických, tak i barevnějších a sytějších kompozicích.  Dekorace ze stabilizovaného Netíku nejen oživí prostor, ale také vnesou do interiéru příjemný nádech přírody, navodí příjemnou relaxační atmosféru a harmonii. 

Jedná se o přírodní produkt, proto nebudou dvě větvičky/rostliny identické tvarem ani strukturou. Pamatujte, že stabilizované rostliny by neměly být vystaveny povětrnostním podmínkám a přímému slunečnímu záření, chraňte je také před dlouhodobým teplem, chladem a nadměrnou vlhkostí protože tyto faktory mohou ovlivnit jejich trvanlivost a vzhled. Barvy se mohou mezi šaržemi lišit. Zlomené nebo popraskané stonky nebo listy jsou pro tento typ produktů přirozený. Obarvené rostliny časem ztrácejí barvu a při dlouhodobém vystavení příliš vysoké vlhkosti mohou pouštět barvu.

Proces stabilizace 

Stabilizované rostliny jsou takové, ve kterých byla míza nahrazena speciálním roztokem glycerinu, chloridu hořečnatého a silikonů. Tento jedinečný a patentovaný proces umožňuje rostlinám udržet si měkkost a krásu po celá léta. Některé druhy si dokonce zachovávají svou přirozenou vůni. Proces stabilizace a k ní použité produkty jsou šetrné k životnímu prostředí. Veškeré stabilizované rostliny jsou barvené barvivy na vodní bázi, což znamená, že jsou smývatelné (rozpustné) vodou. Proto se nesmí žádné výrobky zalévat ani přímo rosit vodou. Stabilizované rostliny jsou biologicky rozložitelné. Nejedná se o umělý či plastový výrobek, což znamená, že každý trs mechu, kapradí či květiny budou jiné, žádná nebude stejná. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: