Zákaznická podpora:kontakt@mech-mech.cz
Měna
CZK

O mechu

Sobí mech (Finský, Norský, Alpský)

Sobí mech je stabilizovaný produkt, což v praxi znamená, že je z biologického hlediska neživý. Mech se nerozrůstá a nepotřebuje speciální zacházení. Nepotřebuje speciální podklad. Není nutné jej zalévat.

Stabilizace znamená, že byl preparován speciálním roztokem glycerinu, chloridu hořečnatého a silikonů, díky čemuž si zachovává svůj vzhled a hebkost po mnoho let.

Stejně jako každý stabilizovaný produkt je i sobí mech barvený. Obvykle barvivy na vodní bázi, což znamená, že barviva se mohou přenášet na jiné povrchy; mohou zabarvit ruce. I přes barvení se mohou odstíny jednotlivých šarží lišit v závislosti na tom, v jakém období růstu byl mech sklizen.

Mech je přírodní produkt. Nejedná se o umělý plastový výrobek; je ručně sbírán ve finských lesích a následně podroben procesu stabilizace. To znamená, že každý trs mechu je jiný. Některé jsou větší nebo menší, vyzrálejší a méně vyzrálé. Žádné dva trsy mechu nebudou stejné.

Čištění mechu znamená, že je zbaven živých organismů a větších nečistot, jako jsou větve nebo velké šišky. V mechu se může nacházet jehličí nebo malé šišky.

Podmínky, za kterých lze mech instalovat: mech nesmí být dlouhodobě vystaven vysoké vlhkosti nebo přímému slunečnímu záření. Vlhkost nesmí překročit 80 %. Doporučovaná vlhkost je 40-60 %. Vyhněte se místům se zvýšenou kondenzací vodní páry (např. malým, špatně větraným koupelnám) a přímému slunečnímu záření – přímé sluneční světlo může způsobit vysychání mechu, jeho ztvrdnutí a následně křehkost.

 

Kopečkový mech

Kopečkový mech je stabilizovaný produkt, což v praxi znamená, že je z biologického hlediska neživý. Mech se nerozrůstá a nepotřebuje speciální zacházení. Nepotřebuje speciální podklad. Není nutné jej zalévat.

Proces stabilizace kopečkového mechu se liší od sobího mechu. Po vysušení se mech stabilizuje a barví nástřikem. Podmínky, ve kterých by měl být instalován, se zásadně neliší od podmínek popsaných výše pro sobí mech. U kopečkového mechu není třeba se obávat přesušení instalace. Je citlivější na vysokou vlhkost než na nízkou. V místnostech s vyšší vlhkostí se mech chová jako houba - pohlcuje vlhkost, což může po delším pobytu ve vlhkosti 80 % vést ke vzniku plísní.

Mech plochý, bažinatý

Pokyny jsou stejné jako pro mech kopečkový.

 

Stabilizované rostliny

Rostliny, které prošly procesem stabilizace, pocházejí většinou z plantáží ve Španělsku. V případě zelených rostlin je proces stabilizace založen na jevu kapilarity, tj. na vzlínání kapalin směrem vzhůru.

Čerstvá větvička (kapradí, eukalyptus) se ponoří do roztoku složeného z glycerinu, barviv a živin. Tento roztok způsobí, že rostlina zůstane po dlouhou dobu v nezměněném stavu, aniž by vadla nebo uschla, a barvivo přidané do roztoku jí umožní získat přirozenou zelenou barvu (používají se i barviva jiných barev, např. červená, žlutá).

 Podmínky pro instalaci jsou podobné podmínkám doporučeným pro sobí mech, tj. je třeba dbát na vlhkost a zabránit přímému slunečnímu záření.

 

Jiné užitečné informace

Mech i stabilizované rostliny mohou vylučovat charakteristický zápach. Většina lidí jej považuje za neutrální a po čase se vytratí.

 Každý stabilizovaný výrobek je přírodní, a proto se mohou vyskytnout odchylky v jeho odstínu. Rostliny mohou mít úbytky v množství listů, ne každý kus bude dokonalý, stejně jako ne každá jahoda je sladká a dokonalá!

Záznamy nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení